Vikings

Vikings, tarihsel drama türünde bir Kanada-İrlanda ortak yapımı televizyon dizisi.Yazarlığını ve yapımcılığını Michael Hirst'in yaptığı dizi History kanalında yayınlanmaktadır.ABD ve Kanada'da 3 Mart 2013 günü yayına başlamıştır.

İrlanda'da filme alınan Vikings, Viking Ragnar Lodbrok'un hayatı ve hikâyelerinden esinlenilmiştir. Ragnar Lodbrok, en bilindik İskandinav mitolojisinin kahraman ve kötü şöhretli Fransa ve İngiltere'nin belalısı haline gelmiştir.

Bir Viking çiftçi olarak canlandırılan Ragnar, İngiltere'ye yaptığı ilk baskınları kardeşi Rollo ve karısı savaşçı Lagertha ile birlikte gerçekleştirmiştir.

Wikipedia

Şort

Son zamanlarda yapılan ve yayımlanan en iyi orta çağ dizilerinden biri olan Vikings milyonlarca kişi tarafından izlenmiştir. Bu filmin türü macera, aksiyon ve drama olarak karşımıza çıkmaktadır ve oldukça sürükleyici bir konuya sahiptir. Bu filmde yer alan konu cesur savaşçı olan Ragnar Lothbrok ve onun oğlunun yaşadıkları olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda Vikinglerin sahip olduğu kültürü de filme yansıtarak seyircilere sunmaktadır. Cesur savaşçı olan Ragnar Lothbrok zamanında Britanya ve Fransa’ya kadar uzanan yaptığı saldırılarla nam salmış ve adından söz ettiren bir adam olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aynı zamanda bu cesur savaşçının yakın dostu olan Rollo ile birlikte denizde olan maceralarından da bahsetmektedir. Vikingler son derece korkusuz ve acımasız bir ırk olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de eğer macera dolu bir film izlemek istiyorsanız Vikings sizler için en doğru seçenek olacaktır. Sizler de bu filme başlayarak kendinizi sürükleyici ve mükemmel bir macera hikayesi içerisinde bulma şansını elde edebilirsiniz ve evde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın