V for Vendetta

V for Vendetta, 2005 ABD-Almanya ortak yapımı olup 2006'da gösterime giren film. Wachowski kardeşlerin sinemaya uyarlayıp yapımcılığını üstlendiği filmi daha önce Matrix üçlemesinde yardımcı yönetmenlik yapan James McTeigue yönetti. V for Vendetta, Alan Moore'un yazıp David Lloyd'un çizdiği, DC Comics'in yayınladığı aynı isimli çizgi romandan beyazperdeye uyarlandı.

Filmin başrollerini Hugo Weaving (V) ve Natalie Portman (Evey Hammond) paylaşır. Hikâye; geleceğin İngiltere'sinde (2020) geçmektedir.Diktatör bir rejime bireysel bir başkaldırının nasıl toplumsal hale geldiğini gösterir. Ağustos 2006 itibarıyla V for Vendetta ABD'de 70,511,035 $ gişe yapmış; uluslararası olarak 60,900,000 $ hasılat ile toplam kazancı 131,411,035 $'a ulaşmıştır.

Film ABD'de gösterime girdiği gün 8,742,504 $, ilk hafta 25,642,340 $ gelir elde etmiştir

Wikipedia

ABD ve Almanya ortak yapımı olan film V for Vendetta 2006 yılında vizyona girdikten sonra milyonlarca izlenmeye sahip olmuştur. Filmin başrollerinde Hugo Weaving ve Natalie Portman yer almaktadır. Bu filmin hikâyesi aslında geleceğin İngiltere’sinde geçmektedir. Bu filmde aslında temel olarak anlatılan şey diktatör bir rejime karşı bireysel olarak yapılan bir başkaldırının topluma nasıl sıçradığını ve bu başkaldırının nasıl toplumsal hale geldiğiyle ilgilidir. Sizler de V for Vendetta filmini izleyerek geleceğin diktatör ve aynı zamanda da baskıcı yönteminin altında yer alan İngiliz halkının nasıl uyandığına kolay bir şekilde şahit olabilirsiniz.

Sizler de oldukça kaliteli ve profesyonel olarak çekilmiş bir filmi izlemek ve sürükleyici bu hikâyenin bir parçası olabilmek için gönül rahatlığı ile sizler de bu filmi izleyebilirsiniz. Hemen şimdi sizler de evde geçirdiğiniz bu sıkıcı vakti daha eğlenceli bir hale getirmek için bu filmi izlemeye başlayabilir ve böylece çok daha sürükleyici bir film içerisinde kendinizi bularak zamanın nasıl geçtiğini unutma şansına sahip olabilirsiniz.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın