The 100

97 yıl önce yeryüzünde yaşayan insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiş ve dünyanın yüzeyi yaşanılamayacak seviyede radyasyonla kaplanmıştır.

Bilinen tek hayatta kalanlar gezegenin yörüngesinde bulunan 12 farklı ülkeye ait istasyonlarda yaşayanlardır ve bu uzay istasyonları Ark ismindeki istasyonun oluşturulması için Jaha başkanlığında birleşir. Kaynaklar kıttır, suçun türüne bakılmaksızın 18 yaşın üstündeki suçlular uzaya fırlatılarak ölümle cezalandırılmaktadır.

Ark'ın kaynakları tükenmektedir, yeni yaşam kaynaklarına ihtiyaç duyulmaktadır. 100 genç mahkûmun dünyaya gönderileceği duyurulur ve yaşam olanaklarının öğrenilmesi amacıyla eski suçlarının bağışlanacağı söylenerek son savaştan önce kurulan, içinde bolca bozulmayan erzak bulunduğu düşünülen Weather Dağı'nın yakınına eski bir uzay gemisiyle gönderilir.

Planlananın aksine gençler dağın uzağına iner ve geçici bir topluluk kurmak için aralarında mücadele eder. Ancak sorunları bunlarla sınırlı kalmayacak ve Dünyalılar diye adlandırılan, yeryüzünde nükleer patlama ve radyasyondan kurtularak sağ kalmayı başarmış bazı insanlar; Biçiciler adındaki yamyama dönüşmüş dünyalılar ve dağ adamlarıyla karşılaşacaklardır.

Wikipedia

Long Sleeve (Uzun Kol Tişört)

Günümüzde birbirinden farklı konuları temel alan ve türleri de birbirinden farklı olan binlerce dizi karşımıza çıkmaktadır. Binlerce farklı yapım ile en çok tercih edilen ve üyesi bulunan dizi platformlarından birisi de Netflix olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer sizler de oldukça keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız gönül rahatlığı ile Netflix üye olabilir ve bu sayede milyonlar tarafından izlenen The 100 dizisini izlemeye hemen şimdi başlayabilirsiniz. Bu dizi kıyamet sonrası dram, bilimkurgu ve gizem türünde olan bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dizi aslında bir kitaptan uyarlanarak çekilmiştir. Dizide nükleer savaş sonrasında yeryüzünde yaşanamayacak kadar radyasyonla kaplanması konusundan hareketle macera dolu bir hikâye anlatılmaktadır. Eğer sizler de bu tarz bilimkurgu ve macera dizilerini seviyorsanız The 100 dizisi sizler için vazgeçilmez bir seçenek olacaktır. Sizler de bu diziye başlayarak evde geçirdiğiniz vakti çok daha keyifli bir hale getirme şansını hemen şimdi elde edebilirsiniz. Sizler de bu diziyi izleyerek oldukça sürükleyici bir hikâyeye dâhil olabilirsiniz.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın