Stranger Things

1980'lerde Indiana eyaletinin Hawkins adındaki kurgusal kasabasında konusu geçen dizinin ilk sezonu, genç bir çocuğun kasabada meydana gelen doğaüstü olayların ortasında kaybolması ve kaybolan arkadaşlarını arayan üç çocuğa yardım eden, psikokinetik güçlere sahip bir kızın ortaya çıkışı üzerine yapılan araştırmaları anlatmaktadır. Stranger Things 2 başlıklı ikinci sezon, ilkinden bir yıl sonrasını konu alır ve karakterlerin o sezondan sonra oluşan sonuçlarla başa çıkmasını anlatmaktadır.

İlk sezon 15 Temmuz 2016'da Netflix'te yayımlandı. Karakterizasyonu, temposu, atmosferi, oyunculukları, müzikleri, yönetmenliği, senaryosu ve 1980'li yıllara ait filmlere bağlı kalmasıyla büyük beğeni topladı. Dizi, 2016 yılında Drama Dizisindeki En İyi Oyuncu Kadrosu kategorisinde Screen Actors Guild Ödülü'nü kazandı.

69. Primetime Emmy Ödülleri'nde En İyi Drama Dizisi de dahil olmak üzere on sekiz adaylık elde etti, ayrıca birçok endüstri adaylığı ve ödülüne layık görüldü. 31 Ekim 2016 tarihinde Netflix tarafından dizinin ikinci sezon onayı aldığı açıklandı. Dokuz bölümden oluşan ikinci sezon 27 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı. Duffer Kardeşler, dizinin üçüncü bir sezon ile devam edeceğini doğruladı ve finalinin dördüncü veya beşinci sezonda gerçekleşeceğini duyurdu.

Wikipedia

Şort

Netflix dizi platformunda birbirinden farklı türde ve aynı zamanda da farklı konularda son derece sürükleyici ve kaliteli dizi yapımları bulunmaktadır. Bu diziler arasında en çok sevilen ve izlenenlerden birisi de Stranger Things olarak karşımıza çıkmaktadır. Stranger Things hem bilim kurgu hem de korku dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça fantastik ve aynı zamanda da gerilim dizisi olan Stranger Things milyonlar tarafından izlenmeye devam etmektedir. Bu dizi aslında temel olarak kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmak için çabalayan annesinin hikayesini anlatmaktadır. Oldukça kaliteli ve aynı zamanda son derece sürükleyici olan bu dizi izleyiciyi kendine bir şekilde bağlamayı başarmaktadır.

Eğer sizler de evde vaktinizi daha hızlı ve keyifli bir şekilde geçirmek istiyorsanız gönül rahatlığı ile bu diziyi izlemeye başlayabilirsiniz. Bu dizi oldukça popüler bir dizidir ve milyonlarca kişi tarafından büyük bir beğeniyle izlenmektedir. Sizler de hemen şimdi Netflix dizi platformuna girerek hemen bu diziyi izlemeye başlayabilir ve böylece bu sürükleyici hikayenin bir parçası olabilirsiniz.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın