South Park

South Park, 1997 yılından itibaren yayınlanmakta olan ABD yapımı animasyon komedi dizisi. Yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone'dur.
ABD'de Comedy Central kanalında oynamaktadır. En son 24. sezonu yayınlanmıştır.

Wikipedia

Şort

Amerika’da Simpsons dizisinden sonra en ünlü ve en çok izlenen dizilerden birisi South Park olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu dizi Colorado eyaletinin South Park adlı kasabasında geçmektedir. Bu kasabada yaşayan Kyle, Eric, Stan ve Kenny isimli dört çocuk dizinin merkezinde yer almaktadır ve bu çocukların başından geçen birbirinden farklı olaylar anlatılmaktadır. Dizinin her bir bölümü bir uyarıyla başlamaktadır. Bu uyarıda yazan şey ise bu dizideki tüm karakter ve olayların bir kurgudan ibaret olduğu ve bu diziyi kimsenin izlememesi gerektiğidir.

Bu dizi her ne kadar küçük yaşta çocukları merkeze alsa da dizide küfür, şiddet, cinsel espriler de yer almaktadır. İşte bu yüzden de dizi 18 yaş ve üzeri kişilere hitap etmektedir. Eğer sizler de klasik dizilerden sıkıldıysanız ve farklı türde bir dizi izlemek istiyorsanız bu diziye başlayabilirsiniz. Her ne kadar 18 artı olsa da eğlenebileceğiniz ve sizi güldürebilecek bir dizidir. Sizler de South park izleyerek evdeki zamanınızı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın