Peaky Blinders

Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı sonrasında Birmingham, İngiltere'de faaliyet gösteren "Peaky Blinders" adlı çeteyi anlatan suç-drama konulu televizyon dizisidir. Senaryosunu Steven Knight, yapımcılığını ise Caryn Mandabach ve Tiger Aspect Yapımcılık üstlenmiştir. Dizi genel olarak, Cillian Murphy tarafından canlandırılan, Tommy Shelby rolündeki çete lideri ve yeni görevlendirilen bir dedektif arasındaki olayları konu alır.

Altı bölümlük ilk seri, 13 Eylül 2013 tarihinde BBC Two kanalında yayınlandı. İkinci seri prömiyeri 2 Ekim 2014'te ve üçüncü serininki ise 5 Mayıs 2016 tarihlerinde yapıldı (Amerika Birleşik Devletleri için 31 Mayıs'ta sunulmuştur).

26 Mayıs 2016 tarihinde, BBC dizinin dördüncü ve beşinci serilerinin de yapılacağını açıklamıştır

Wikipedia

Günümüzde evde kaldığımız bu zor zamanlarda insanlar evde vakitlerini iyi bir şekilde geçirebilmek ve keyifli zaman elde edebilmek için bazı dizilere ve filmlere yönelmiş durumdadır. Tam bu zamanlar için en iyi uygulama olan Netflix dizi platformu üyelerine yerli yabancı binlerce içerikle birlikte kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Eğer ki sizler de Netflix kullanıyorsanız Peaky Blinders dizisinin adını bir kere de olsa çoktan duymuşsunuzdur. Bu dizi Birinci dünya savaşının ardından Birmingham kentinde ortaya çıkan Peaky Blinders adı verilen çeteyi anlatan hem suç hem de drama konulu bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu dizinin senaryo yazarı Steven Knight iken yapımcısı ise Caryn Mandaback ve Tiger Aspect yapımcılık olarak karşımıza çıkmaktadır. 2013 yılında yayımlanan dizi pek çok farklı alanda ödüle de layık görülmüştür. Ana karakteri Thomas Shelby olan bu diziyi sizler de izleyerek oldukça eğlenceli ve kaliteli bir vakit geçirme şansını elde edebilirsiniz. Sizler de evde keyifle oldukça rahat bir şekilde dizi keyfi yapmak istiyorsanız bu diziyi seçebilirsiniz.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın