Narcos

Narcos, Amerikan suç draması ve aksiyon dizisi. 28 Ağustos 2015 tarihinde Netflix'te yayına başladı. İlk 2 sezonu Güney Amerika’daki suç dünyasının en büyük uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ın hayatını, üçüncü sezon Cali Karteli'ni anlatır.

10’ar bölümlük 3 sezondan oluşan dizinin ilk sezonunun tüm bölümleri 28 Ağustos 2015'de, ikinci sezonun tüm bölümleri 2 Eylül 2016 tarihinde, üçüncü sezonunun bölümleri ise 1 Eylül 2017 tarihinde yayımlandı.

Wikipedia

Şort

Netflix dizi platformu bünyesinde binlerce dizi ve film barındıran dünya çapında milyonlarca üyeye sahip olan oldukça kaliteli bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu dizilerden birisi de suç ve aksiyon konulu olan Narcos dizi olarak bilinmektedir. Bu dizide gerçek hayat hikayesi ile Pablo Escobar’ın hayatı konu alınmaktadır. Pablo’nun şöhreti Kolombiya topraklarını aşmış ve dünyanın her yanına dağılmış durumdadır bu yüzden onun hikayesini bilmeyen kişi yok denecek kadar azdır.

Pablo Escobar aslında Kolombiya’da Rionegro adı verilen bir şehirde fakir bir yerde 1949 yılında dünyaya gelmiştir. Pablo’nun babası çiftçiyken annesi ise ilkokul öğretmeni olarak çalışmaktadır. Pablo’nun altı tane de kardeşi bulunmaktadır. Fakir bir hayata doğan Escobar sadece çalışmakla fakirlikten kurtulamayacağını düşündüğü için yasa dışı bazı işlere girişmeye başlamıştır. Bu şekilde ilerleyerek dünyanın en zengin insanları arasında yer almıştır. Narcos dizisinde de bu sürükleyici ve oldukça kaliteli bir konu anlatılmaktadır. Sizler de bu diziyi izleyerek oldukça keyifli bir vakit geçirme şansını kolayca elde edebilirsiniz.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın