Marvel Evreni

Marvel Entertainment, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir eğlence şirketidir. Şirket, 2 Haziran 1998 tarihinde Marvel Entertainment Group ve ToyBiz'in birleşmesi sonucu kurulmuş olup 2009 yılında The Walt Disney Company tarafından satın alındı. Şirketin merkezi New York'ta yer almaktadır.

Marvel Entertainment, günümüzde The Walt Disney Company'nin yan kuruluşu olup özellikle Marvel Comics, Marvel Animation ve Marvel Television bölümleri tanınır. Eskiden Marvel çatısı altında bulunan Marvel Studios, günümüzde doğrudan The Walt Disney Studios'un bir alt kuruluşu haline geldi. Marvel Entertainment, yıllar boyunca, çeşitli işletmelerdeki diğer şirketlerle çeşitli ortaklıklar ve müzakerelere girmiştir.

Marvel, 2019'dan itibaren Sony Pictures ve Universal Pictures ile film lisans sözleşmelerine ve Universal Parks & Resorts ile tema parkı lisans sözleşmesine sahiptir.Universal Parks & Resorts ile olan sözleşmelerinin yanı sıra, Marvel'in karakterleri ve mülkleri de Disney Parks'da da ortaya çıkmıştır.

Wikipedia

Çizgi romanları filme dönüştüren ve DC evreninden de belki daha popüler olan Marvel Evreni pek çok kişi tarafından büyük bir zevkle izlenmektedir. Marvel stüdyoları tarafından üretilen süper kahraman filmlerine ait olan hikayenin geçtiği yer olarak karşımıza çıkmaktadır ve burası kurgusal bir evren olarak bilinmektedir. İlk film 2008 yılında Iron Man olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışında ise the Incredible Hulk, Iron Man2, Thor, İlk Yenilmez: Kaptan Amerika, Yenilmezler, Iron Man 3 ve daha pek çok film ortaya çıkmıştır.

Fantastik ve kurgu filmleri seven kişilerin asla vazgeçemeyeceği ve büyük bir zevkle izleyecekleri bu seriler her yaştan milyonlarca kişi tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmaktadır. Eğer sizler de Marvel Evreni keşfetmek istiyorsanız mutlaka sizin de ilginizi çekecek ve beğeneceğiniz birden fazla film bulma şansını elde edebilirsiniz. Bu filmleri izledikten sonra sizler de birer Marvel hayranına dönüşebilirsiniz. Evde geçirdiğiniz zamanınızı çok daha keyifli ve eğlenceli bir hale getirmek istiyorsanız sizler de bu filmlerin ve Marvel evreninin tadını çıkarın.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın