Lucifer

Lucifer, Tom Kapinos tarafından üretilen Amerikan fantastik polisiye komedi-drama dizisi. 25 Ocak 2016'da FOX'da yayımlanmaya başlamıştır.

Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg tarafından yaratılan The Sandman çizgi roman serisinden esinlenilen dizinin senaryosunu Mike Carey yazmaktadır. 2016'nın Nisan ayında FOX, ikinci sezon için sözleşme yenilemiştir. 29 Mayıs 2017'de biten ikinci sezonun ardından yılbaşından hemen sonra 2 Ocak 2017'de üçüncü sezonuyla yayın hayatına devam etmiştir. 11 Mayıs 2018'de dizinin iptal edildiği ve 4 sezonun olmayacağı açıklandı.

Lucifer'in iptal edilmesinin ardından dizinin fanları sosyal medyada dizinin devam etmesi için büyük kampanyalar başlattılar Twitter'da "Luciferi Kurtar" etiketi günlerce dünya gündeminde ilk sıralarda kalmayı başarınca yapımcılar yeni kanal arayışı için harekete geçti ve 15 Haziran 2018'de Netflix'in dizinin yayın haklarını satın aldığı ve diziye dördüncü sezon onayı verdiği açıklandı. Dizi yayın hayatına Netflix'te devam edecek.

Wikipedia

Long Sleeve (Uzun Kol Tişört)

Yabancı diziler arasında yer alan ve son zamanlarda son derece popüler olan Lucifer dizisi tür bakımından fantastik bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu fantastik dizinin başrol oyuncusu ise Tom Ellis olarak karşımıza çıkmaktadır. Tam 5 sezon ve 75 bölümden oluşmakta olan Lucifer dizisi milyonlarca kişi tarafından sevilerek izlenen ve çok fazla beğenilen bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu dizinin ana konusu ise Cehennemin Efendisi olan Lucifer karakterinin artık buradan sıkılması ve Los Angeles kentinin ihtişamlı kalabalığına ve ışıltılı hayatına kanarak cehennemi terk edip bu şehre gelmesiyle başlar. Burada Lux adında bir mekan açan Lucifer tamamen faniler gibi bir yaşam sürmek istemektedir. Fakat melek olan kardeşi ve tanrı olan babası onu bu fani hayatında rahat bırakmak istemezler. Lucifer da dünyada tanıştığı dedektif Decker ve yardımcısı Maze ile bir yandan suçluları yakalarken bir yandan da kendi ailevi problemlerini çözmeye çalışmaktadır. Sizler de bu sürükleyici hikayeyi izlemek isterseniz hemen şimdi bu diziye başlayabilirsiniz.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın