Lost

Lost, Amerikan drama televizyon dizisidir. Program, Sidney, Avustralya'dan Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri'ne uçan bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu Güney Pasifik'te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikâyelerini konu edinmektedir.

Her bölüm tipik olarak adada geçen ana hikâyenin yanı sıra, bir karakterin hayatındaki bir başka noktaya ilişkin ikinci bir hikâyeye sahiptir, yine de diğer zaman ile ilgili olaylar düzeni bu formülü sonraki bölümlerde değiştirmektedir. İlk bölüm, ilk kez 22 Eylül 2004'te yayınlandı ve altı sezon yayınlandıktan sonra 121. bölümü ile şov, 23 Mayıs 2010 tarihinde sona erdi. Dizi, Amerika Birleşik Devletleri'nde American Broadcasting Company (ABC) kanalında yayınlanmakla birlikte, birçok ülkede bölgesel kanallarda yayınlandı.

Geniş ansambl oyuncu kadrosu ve Oahu'daki çekimlerin maliyeti nedeniyle Lost, televizyon tarihinin en pahalı dizilerinden biridir. Damon Lindelof, J. J. Abrams ve Jeffrey Lieber tarafından yaratıldı ve ABC Studios, Bad Robot Productions ile Grass Skirt Productions tarafından yapımı gerçekleştirildi. Dizinin tema müziği ise Michael Giacchino tarafından bestelendi.

Wikipedia

Şort

En eski yabancı dizilerden birisi arasında yer alan Lost 2004 yılında yayıma giren ve milyonlarca kişi tarafından büyük bir hayranlıkla sevilerek izlenen bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. Lost bir Amerikan drama televizyon dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu filmde anlatılan asıl konu Sydney kentinden Los Angeles kentine uçan bir yolcu uçağının kaza yapmasından sonra güney Pasifik bölgesinde gizemli bir adada mahsur kalan yolcuların hikâyesini anlatmaktadır.

Gördüğünüz üzere konusu da oldukça merak dolu olan bu dizi çok fazla sürükleyicidir ve milyonlarca kişi tarafından izlenmeye halen devam etmektedir. Pek çok alanda ödül alan Lost dizisini sizler de izlemeye başlayarak oldukça keyifli bir vakit geçirme şansını hemen şimdi elde edebilirsiniz. Tam 6 sezondan oluşan bu diziye sizler de hemen başlayarak evde kaldığımız bu dönemde hayatınıza bir heyecan ve renk getirme şansını kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Kült dizilerden biri olarak sayılabilecek bu diziyi izleyerek günlerinizi çok daha keyifli bir şekilde geçirme şansını elde edebilirsiniz.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın