La Casa De Papel

La casa de papel İspanya yapımı bir soygun ve suç dizisi. Álex Pina tarafından yaratılan televizyon dizisinin iki kısma ayrılan bir tek sezondan ibaret olması planlanmıştı. 15 bölümden oluşan dizi ilk olarak 2 Mayıs 2017 - 23 Kasım 2017 tarihlerinde İspanyol televizyon kanalı Antena 3'te yayımlandı.

2017 sonlarında Netflix, dizinin dünya genelinde dijital yayın haklarını satın aldı. Diziyi daha kısa 22 bölüme bölen Netflix, ilk kısmı 20 Aralık 2017'de ve ikinci kısmı 6 Nisan 2018'de yayımladı.

Nisan 2018'de Netflix, dizinin bütçesini belirgin oranda artırarak 16 yeni bölüm siparişi verdi. 8 bölümden oluşan 3. kısım 19 Temmuz 2019'da yayımlandı. 8 bölümden oluşan 4. kısım ise 3 Nisan 2020'de yayımlandı

Wikipedia

Şort

La Casa De Papel dizisi özellikle son zamanlarda ülkemizde gündeme oturmuş olan ve çok fazla kişinin ilgisini çeken, milyonlar tarafından defalarca izlenen bir dizi serisi olarak karşımıza çıkmaktadır. La Casa De Papel aslında İspanya yapımı bir suç ve soygun dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu dizide profesör adı verilen bir suç dehası tarihte olabilecek en büyük soygunu yapmayı planlamaktadır. Bu suç dehasının amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmek olarak bilinmektedir.

Bu amaç için profesör işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşmakta olan büyük ve profesyonel bir ekip kurar. Bunun sonucunda ise bu ekip tam beş ay süren zorlu bir eğitimden geçer ve her türlü ihtimali de göz önünde bulundurarak sonuç olarak tamamen profesyonel ve sorunsuz bir soygun planı ortaya çıkarırlar. Bu 8 kişi rehineler de dahil olmak üzere kendilerini İspanya kraliyet darphanesine kitler fakat sonrasında hesaba katmadıkları olaylar ortaya çıkar. Sizler de La Casa De Papel izleyerek oldukça sürükleyici bir dizi ile evdeki vaktinizi keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın