Joker

Joker, aynı isimdeki DC Comics karakterine dayanan, Todd Phillips'in yönettiği, başrollerini Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Frances Conroy, Brett Cullen ve Zazie Beetz'ın paylaştığı Amerikan psikolojik gerilim filmidir.

76. Venedik Uluslararası Film Festivali'nde Altın Aslan ödülünü kazanmıştır.

Film türü dram olan ve milyonlarca kişi tarafından büyük bir beğeniyle izlenen Joker oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bu filmde asıl odaklanılan nokta başarısız bir komedyen olarak bilinen Arthur Fleck’in hayatı olarak karşımıza çıkmaktadır. Arthur Fleck toplum tarafından dışlanan ve tamamen yalnız başına hayatına devam eden bir adam olarak bilinir. Arthur Fleck bu yalnızlığı sebebiyle sürekli olarak bir bağ kurma arayışı ve isteği içerisinde hayatını yönlendirir. Bu yüzden de hayatını iki ayrı maskeyle sürdürmeye devam eder.

Geçimini sağlamak için gündüz vakti yüzüne palyaço maskesi takan Fleck geceleri ise asıl kendisi olan ve hep onunla olan bir maskeyi takar. Arthur bir zaman sonra bu yaşadığı problemlerden yola çıkarak kendini Gotham şehrinde tekinsiz sularda bulur ve tamamen kendi karakterinden uzaklaşarak Joker karakterine bürünür. Sizler de bu filmi izleyerek başarısız bir komedyenin hayatının zaman içinde nasıl değiştiğini ve nasıl bir karaktere büründüğüne şahit olabilir ve dramı doruklarına kadar yaşama fırsatını elde edebilirsiniz.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın