Game Of Thrones

Game of Thrones (Türkçe: Taht Oyunları), David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO'da yayınlanmaktadır.

George R. R. Martin'in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı'ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır. Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas'taki mekanlar ile Belfast'taki bir stüdyoda çekilmektedir. İlk bölümü, 17 Nisan 2011 tarihinde HBO'da yayınlanan dizinin yedinci sezonu tamamlanmıştır.

Beşinci sezonun ilk dört bölümü internet korsanları tarafından sızdırılmıştır. Yedinci sezonu 16 Temmuz 2017'de başlamış, 27 Ağustos 2017'de sona ermiştir. HBO tarafından sekizinci sezon onayını almıştır. Dizinin sekizinci ve son sezonu 14 Nisan 2019'daki yayınlanan bölüm ile başladı ve 19 Mayıs 2019'da yayınlanan altıncı bölüm ile sonlandı.

Wikipedia

Günümüzde yabancı diziler oldukça fazla kişi tarafından büyük bir keyifle izlenmektedir. Yabancı dizi tutkunlarının izlemekten en çok zevk aldığı dizilerin başında ise Game Of Thrones yer almaktadır. Bu dizi yazların kışlara göre çok daha uzun süre devam ettiği ama bitmeyecek uzunlukta oldukça zorlu ve sert kışların da yaşandığı Westeros bölgesinde geçmektedir. Bölge tam olarak 7 krallıktan oluşmaktadır ama yine de Westeros bölgesi Demir Tahttan idare edilmektedir.

Bu bölgede tamamen hiyerarşik bir düzen yer almaktadır. Bir gün krallıkta meydana gelen şüpheli bir ölümden sonra oldukça güçlü olan Starkların liderini kral güney bölgesine çağırır. Böylece de EddardStark burada Demir tahtı elde etmek isteyen kişilerin entrikalarının içine düşer. Daha sonra Westeros bölgesinde işler karışmaya başlar ve dizi bu şekilde heyecanlı ve sürükleyici bir şekilde devam eder. Game Of Thrones en iyi yabancı dizilerin başında yer almaktadır. Hiç hız kesmeden birbiri ardına gelen heyecanlı ve sürükleyici olaylar sayesinde dizi severleri kendine bağlayan bu diziyi mutlaka izlemelisiniz.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın