Breaking Bad

İlk bölümü 20 Ocak 2008 tarihinde yayınlanan dizi beş sezon devam etmiş, son bölümü 29 Eylül 2013 tarihinde yayınlanmıştır.

Breaking Bad, ABD'nin güneyindeki eyaletlerde, konuşma dilinde "kıyameti koparmak" anlamına gelen bir deyimdir ve Walter karakterinin dönüşümünü sembolize etmek üzere Vince Gilligan tarafından özellikle seçilmiştir.

Time dergisinin editörlerinden Lily Rothman'a göre ise terim daha geniş bir anlama sahiptir ve "kıyameti koparmak"tan daha fazla şiddet ima eden, kullanımı 1919'a kadar giden eski bir sözdür. "Çılgına dönmek", "otoriteye karşı gelmek", "kanunu çiğnemek" ve "kavgacı, tehditkar bir şekilde konuşmak" gibi anlamlarda da kullanılmaktadır.

Şort

Özellikle son yıllarda ülkemizde yabancı dizileri takip eden ve yabancı dizi müptelası olan kişi sayısı oldukça büyük bir artış göstermiş durumdadır. Bu diziler arasında en çok sevilen ve beğenilenlerden birisi de Breaking Bad olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu dizinin ana konusuna değinecek olursak eğer bu dizi 50 yaşına gelmiş ve bir lisede kimya öğretmeni olarak çalışan Walter White karakterinin etrafında dönmektedir. Walter White maddi açıdan ailesine destek olabilmek ve tam olarak gereksinimlerini de karşılayabilmek amacıyla öğretmenliğin dışında araba yıkamacısında da çalışmaktadır.

Fakat bir süre sonra akciğer kanseri olduğunu öğrenir ve oldukça kısa bir ömrünün kaldığı söylenir. Bunun üzerine ise Walter eski öğrencisi Jesse ile met amfetamin işine girer ve bunu yapmakta tek amacı ailesine geride para bırakmaktadır. Dizi boyunca Jesse ve Walter’ın maceraları anlatılır ve Breaking Bad son derece sürükleyici ve beğenilen bir dizi olarak yıllardır milyonlarca kişi tarafından izlenmeye devam etmektedir. Sizler de keyifli bir dizi izlemek istiyorsanız Breaking Bad tam size göre.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın