Black Mirror

Modern toplumun ve bu toplum içindeki bireyin problemlerini, yeni teknolojilerin getirdiklerini ve mevcut dünya düzenindeki siyaset, medya, sanat ilişkilerini yer yer hiciv ile yer yer de bilimkurgu ögelerine başvurarak yorumlamaktadır.

Dizinin yapımcısı Charlie brooker dizi hakkında "her bölüm farklı oyuncu kadrosu, farklı mekan ve hatta farklı gerçeklik algısına sahip; fakat hepsi hem günümüzdeki yaşam tarzımız hem de hoyrat isek 10 dakika içerisinde yaşayabileceğimiz şeyler hakkında" demiştir

Wikipedia

Long Sleeve (Uzun Kol Tişört)

Netflix ülkemizde de hizmet vermeye başladığından beri bu platformda yayınlanan pek çok dizi ve film de gündeme gelmeye devam etmektedir. Bu film ve diziler arasında en popüler olanı ve en çok konuşlan dizi kesinlikle Black Mirror olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu dizinin her bölümünden birbirinden bağımsız bambaşka hikâyeler anlatılmaktadır. Bambaşka hikâyeler olduğu gibi dizide yer alan oyuncular da her bölümde birbirinden farklıdır. Bu yüzden de bu zamana kadar alıştığınız dizilerden çok daha farklı bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Her bölümün sonunda büyük bir şaşkınlıkla karşılaşacaksınız ve Black Mirror artık sizin de favori diziniz olacak. Bu dizide diğerleri gibi mutlu hikâyelerden çok distopyalar bulacaksınız ama bu hikâyeler öyle bir sunulmuş ki distopya sevmeyenler bile kendini dizinin içinde buluyor. Bu dizi kısa hikâyelere sahip ama böylesine kısa bir hikayeyle bile birden fazla mesajı içinde barındırıp insanlara geçirebilmektedir. Sizler de bu diziden kendi payınıza düşüne alacak ve bazı noktalarda kafanızın karışması sebebiyle kendinize özgü anlamlar çıkaracaksınız.

fandomya

all author posts

Cevap bırakın